Aktuālie projekti

Kultūra kā instruments demokrātijas un līdzdalības demokrātijas, kā arī kultūras tiesību īstenošanai

 Projekts tiks īstenots Vidzemes plānošanas reģionā, lai veicinātu kultūras kā instrumenta pielietošanu demokrātijas un līdzdalības demokrātijas, kā arī kultūras tiesību īstenošanai.

Galvenie projektā plānotie pasākumi 2013. gadā:

  •  NVO informācijas aprites un konsultāciju nodrošināšana;
  •  Biedrības stratēģijas un darbības plāna izstrāde 2014. – 2018. gadam;
  •  Materiālu „Demokrātiska kultūrpolitikas veidošana”, „Demokrātiskā kultūra: tiesības uz kultūru un sabiedrības līdzdalība” un to ieviešanas semināru izstrāde;
  •  Brīvprātīgā darba veicināšana, popularizēšana vietējā un starptautiskā līmenī;
  •  Kultūras organizāciju sadarbības tīkla „Eiropas kultūras identitāte” paplašināšana un aktualizēšana;
  •  Vidzemes reģiona kultūras organizāciju sadarbības modeļa izstrāde;
  •  Sociālo kultūras projektu un iniciatīvu izstrāde un ieviešana;
  •  Pilsoniskās līdzdalības ABC izstrāde;
  •  Projekta publicitāte.

 Projekta rezultātā plānots veicināt informācijas apriti par NVO sektoru, uzlabot Vidzemes reģiona NVO kapacitāti un zināšanas, veicināt izpratnes veidošanos par pilsonisko līdzdalību, popularizēt brīvprātīgao darbu, izstrādāt informatīvos un analītiskos materiālus, kā arī ieviest virkni dažādu kultūras iniciatīvu un sociālos kultūras projektus.

Projekta īstenošanu atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija Eiropas Ekonomiskās zonas finanšu instrumenta ietvaros un Latvijas valsts.

2013. gada projekta darba plāna īstenošanas kopējās izmaksas ir 9 273,03 LVL, no kuriem 90% jeb 8 345,73 LVL ir EEZ finanšu instrumenta līdzfinansējums.
SIF_EEZ_graf_mazs

Common Stories of Europe

Projekta mērķis – meklēt risinājumus sabiedrības novecošanas problēmām Eiropā, īpaši izglītības un mūžizglītības jomā, un veicināt starppaaudžu sadarbību starp jauniešiem un vecāka gadagājuma cilvēkiem, izmantojot stāstniecības metodi.

Projektā ”Common Stories of Europe” (Eiropas kopīgie stāsti) piedalās 6 organizācijas no 6 dažādām valstīm. Projekta vadošais partneris ir Vidzemes kultūras un mākslas biedrība “Haritas”, Poliju pārstāvēs organizācija “Orka Consulting-Lodz”, Čehiju – biedrība ”CITRIN-sdružení pro osobní rozvoj, o. s.”, Rumāniju – ”George Topirceanu” kultūras un mākslas centrs, Itāliju – “Librotondo Soc. Coop ONLUS” un Portugāli – Associação Empresarial de Paços de Ferreira.

Galvenās projekta aktivitātes: projekta partneru tikšanās, starptautiskas stāstnieku darbnīcas un stāstnieku festivāli projekta dalībvalstīs, interneta platformas izveide, metodisko materiālu par stāstniecības metodi un tās izmantošanu izstrāde, informācijas diena un noslēguma konference.

Projekts ilgs divus gadus, līdz 2014. gada jūlijam. Piešķirtais finansējums projekta aktivitāšu īstenošanai Vidzemes kultūras un mākslas biedrībai “Haritas” – 21 000 eiro. Projekta īstenošana uzsākta 2012. gada augustā.

Projekts tiek īstenots Eiropas Savienības Mūžizglītības programmas “Grundtvig” apakšprogrammā “Mācību partnerības”.

Projekta mājas lapa

Projekta Facebook lapa

eu_flag_llp_lv

Latvijas bērnu un jauniešu teātru festivāli “… un es iešu un iešu!”

Kopš 2007. gada ik gadu Vidzemes kultūras un mākslas biedrība “Haritas” sadarbībā ar Tautas teātri “Sprīdītis” organizē Latvijas bērnu un jauniešu teātru festivālu “… un es iešu un iešu!”.

Galvenie mērķi: veicināt bērnu un jauniešu teātru attīstību, motivēt radīt kvalitatīvas un mobilas izrādes bērniem un jauniešiem, piedāvājo dažādu žanru iestudējumus, kā arī sekmēt teātru režisoru profesionālo pilnveidi, veicinot savstarpējo pieredzes apmaiņu.

Festivāla norisē ir iesaistīti profesionāli režisori un eksperti. Festivāla laikā tiek noteikti veiksmīgākie iestudējumi un labākie aktieriskie sniegumi.

Festivāla norisi Valmierā finansiāli atbalstījuši: Valsts Kultūrkapitāla fonds, Valmieras pilsētas pašvaldība un Valmieras rajona padome.

Par Tautas teātri “Sprīdītis”
2008.gadā Tautas teātris “Sprīdītis” atzīmēja 50 darba gadu jubileju. Šajā laikā izveidojusies veiksmīga sadarbība ar vairākiem Latvijas un ārzemju bērnu un jauniešu teātriem. Kolektīvs devies viesizrādēs uz Dāniju, Vāciju, Lietuvu un citām valstīm, tāpat “Sprīdītis” regulāri piedalās festivālos Latvijā – 2006.gadā teātris piedalījās festivālā “Krievu klasika Rīgā”, izrāžu parādē “Gada izrāde 2005″, kā arī festivālā “Ziemeļu stīga” un citos.

Teātris savu repertuāru veido, izvēloties kvalitatīvus un interesantus darbus dažādām mērķauditorijām, akcentējot latviešu dramaturģijas iestudējumus. “Sprīdītī” šo tradīciju aizsāka tā ilggadējais režisors Zigurds Ķesteris un nu jau 12.sezonu turpina viņa un skolas teātra klases absolvents režisors Roberts Segliņš, kura radošo biogrāfiju veido vairāk nekā 100 dažādu autoru darbu iestudējumi. Viņa radošo darbu klāstā Tautas teātrī “Sprīdītis” ir tādi latviešu dramaturģijas iestudējumi kā M. Zālītes “Dzīvais ūdens”, L. Stumbres “Mauglis”, H.Paukša “Godīgā meitene” un citi.

Teātrī kopumā darbojas aptuveni simts bērni un jaunieši, daudzi no bijušajiem Tautas teātra “Sprīdītis” dalībniekiem ir kļuvuši par profesionāliem aktieriem un režisoriem. Piemēram, Akvelīna Līvmane, Jānis Kirmuška, Ģirts Ķesteris, Roberts Segliņš u.c.

Komentēt

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

WordPress.com blogs.

%d bloggers like this: