Valmierā noslēdzas festivāls „Otrpus Vidusjūrai 2014”

Spītējot karstumam un negaisam svētdien, 25. maijā Valmieras Jaunatnes centrā „Vinda” notika festivāla „Otrpus Vidusjūrai 2014” noslēguma pasākums „EiroMed vēsmas”.

Festivāla noslēguma pasākuma apmeklētājiem bija iespējams iepazīties ar tādām Vidusjūras dienvidu un austrumu krasta valstīm kā Ēģipte, Maroka, Jordānija, un citas. Pasākumā vienkopus varēja satikt lielāko daļu mākslinieku un organizāciju, kas festivāla laikā ar savām aktivitātēm priecēja interesentus visā Latvijā.

Apmeklētājiem bija iespēja vērot festivāla galveno mākslinieku – ēģiptiešu mākslinieku grupas “Gwana for Arts and Development” pantomīmas performanci, kas stāstīja par Ēģiptes iedzīvotāju dzīvi un sapņiem pirms un pēc revolūcijas. Skatītājiem bija arī iespēja uzdot māksliniekiem jautājumus par dzīvi Ēģiptē šodien; viņi pastāstīja par iedzīvotāju noskaņojumu šobrīd, pirms Ēģiptes prezidenta vēlēšanām, kā arī skaidroja, kāpēc Ēģiptē bija nepieciešama revolūcija.

Noslēguma pasākuma apmeklētājiem bija iespējams arī piedalīties dažādās radošajās darbnīcās – apgūt arābu valodas rakstību kopā ar Arābu kultūras centru, iegūt hennas tetovējumu, kopā ar biedrības „homo ecos” brīvprātīgajām pagatavot gaisa atsvaidzinātāju austrumu noskaņās, piedalīties laikmetīgās dejas un vēderdeju meistarklasēs.

Savukārt Younes Filali no biedrības “Development Bulb” interesantiem demonstrēja marokāņu virtuves smalkumus – kā pareizi pagatavot kuskusu un uzvārīt tēju marokāņu gaumē.

Foto no festivāla noslēguma pasākuma pieejami Annas Lindes fonda Latvijas tīkla mājas lapā. 

Festivāla noslēguma pasākumu rīkoja Vidzemes kultūras un mākslas biedrība „Haritas” sadarbībā ar Valmieras Jaunatnes centru „Vinda”.

Starpkultūru festivāls „Otrpus Vidusjūrai 2014” norisinājās visā Latvijā no 19. līdz 25. maijam. Festivālu organizēja Annas Lindes fonda Latvijas tīkls sadarbībā ar tīkla organizācijām. Festivāla mērķis – veicināt sadarbību ar dienvidu un austrumu Vidusjūras reģionu, ļaujot pasākumu dalībniekiem labāk iepazīt un izprast reģiona kultūru no visdažādākajiem aspektiem un atklājot kopīgo, atšķirīgo un interesanto.

Categories: HARITAS jaunumi, Kultūras ziņas | Birkas: , , , | 1 komentārs

Ziņu izvēlne

One thought on “Valmierā noslēdzas festivāls „Otrpus Vidusjūrai 2014”

  1. Bija diez gan ok.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: