Stāstām stāstus Dženovā

logo-ultimoNo 5.līdz 9.martam Dženovā, Itālijā tika organizēta Grundtvig mācību partnerības projekta „Kopējie Eiropas Stāsti” tikšanās un stāstniecības festivāls „Stāstu pilsēta”.

Kopā ar uzņemošo organizāciju – “Librotondo Soc. Coop Onlus” (Itālija) and partneru organizācijām – “Vidzemes kultūras un mākslas biedrību “Haritas”” (Latvija), “Orka Consulting” (Polija), “CITRIN – sdružení pro osobní rozvoj” (Čehija), “Associação Empresarial the Pacos de Ferreira” (Portugāle), Center for Culture and Arts “George Topîrceanu” (Rumānija) dalībnieki piedalījās aktivitātēs, kuras tika organizētas, lai sasniegtu projekta rezultātus.

5.marta vakarā, kad visi partneri bija ieradušies no savām valstīm, projekta tikšanās bija oficiāli sākusies. Pirmā aktivitāte norisinājās ceturtdien, 6.martā “The Galata Museo del Mare” – Dženovas pilsētas pašvaldības muzejā. Aktivitātes laikā tikampielietota stāstniecība – par Dženovas personībām un lielajiem ģeogrāfiskajiem atklājumiem tika stāstīti patiesi stāsti. Stāsti palīdzēja dalībniekiem labāk izprast pilsētas vēsturi. Lai radītu izpratni par emigrācijas un imigrācijas jautājumiem un respektu pret kulturālo daudzveidību pilsētā, dalībnieki interaktīvā aktivitātē varēja iejusties arī emigrantu lomās.

Unikālu pieredzi varēja iegūt apmeklējot „Dialogu tumsā”, kurā dalībnieki, izmantojot vārdus, skaņas, dzirdi un citas maņas, ieguva zināšanas un pieredzi par dzīvi tumsā. „Dialogs tumsā” ir vienreizējs piedzīvojums, kurā tu neredzi pilnīgi neko. Pilnīgā tumsā, ar neredzīgu gidu, dalībnieki uz laiku kļuva neredzīgi un mēģināja „redzēt” un izprast lietas ar visām pārējām maņām un sajūtām.

Pēc tam turpinājās aktivitāte „Dženovas atklāšana caur stāstiem”, kad dalībnieki caur stāstiem iepazina senu itāļu šokolādes ražotni. Pēcpusdienā norisinājās tikšanās ar vecpilsētas iedzīvotājiem, kuri pārstāvēja nevalstisko organizāciju „Ama”. Organizācijas pārstāvji pastāstīja par savām izglītojošajām un sociālajām aktivitātēm bērniem, jauniešiem un pieaugušajiem. Lai bagātinātu zināšanas, tika stāstīti arī ielu stāsti. Vakarā norisinājās arī projekta koordinatoru sapulce, kurā tika lemts par turpmākajām aktivitātēm, termiņiem un projekta gala rezultātiem.

7.marts tika pavadīts internacionālajā bibliotēkā “Edmondo De Amicis”, kur dalībnieki piedalījās virknē aktivitātēs sākot no plkst. 9:30 līdz 19:00. Tiks stāstīti stāsti un prezentētas dažādas stāstniecības metodes, kuras partneri varēs izmantot arī savās valstīs un organizācijās. Tika organizēta arī radošā darbnīca „Zīmēšana un ilustrācijas”, kuru vadīja itāļu gleznotāja Beatrice Poggio un tajā tika pielietota stāstniecības metode izmantojot krāsas un kolāžas. Radošā veidā dalībnieki iesaistījās jaunās kāršu spēles „42:Dzīves jēga” metodikas veidošanā. Kāršu spēli projekta ietvaros izveidoja Itālijas partnerorganizācija.

 

8.marta diena sākās agri no rīta, kad dalībnieki devās uz Camogli – senu zvejas pilsētiņu netālu no Dženovas, tajā tika stāstīti patiesi vietējo dzīves stāsti un vietējie ticējumi. Viduslaiku klosterī tika stāstīta Ligūrijas reģiona vēsture un leģendas.

Vakars noslēdzās Dženovā, Ducal pilī (viens no skaistākajiem 13.gadsimta pieminekļiem Dženovā), kur uzstājās grupa „Rebis” un tās dalībnieki Alessandra Ravizza un Andrea Megliola sniedza koncertu „Stāsti mūzikā”. Vakara izskaņā dalībnieki saņēma sertifikātus par piedalīšanos tikšanās reizē un iesaistīšanos projekta aktivitātēs.

Nākošā un pēdējā tikšanās norisināsies Polijā – no 20.-24.maijam, 2014.

Projekts „Kopīgie Eiropas Stāsti” norisinās no 2012.gada augusta līdz 2014.gada jūlijam. Projektu finansiāli atbalsta Eiropas komisijas Mūžizglītības programmas „Grundtvig” apakšprogramma „Mācību partnerības”.

Papildus informācija par projektu atrodama projekta facebook lapā – https:// www.facebook.com/CommonStoriesOfEurope un projekta mājas lapā – http:// commonstoriesofeurope.wordpress.com/.

Foto pie šī raksta – Guntis Pakalns.

viaa_logo

eu_flag_llp_lv

Categories: HARITAS jaunumi | Birkas: , , , , , | Komentēt

Ziņu izvēlne

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

WordPress.com blogs.

%d bloggers like this: