Uzsākta pētījuma par Vidzemes reģiona iedzīvotāju kultūras patēriņu īstenošana

eea grants logoVidzemes kultūras un mākslas biedrība „Haritas” sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmiju (LKA) uzsākusi pētījuma „Kultūras patēriņš Vidzemē: kultūras pieejamība un iedzīvotāju līdzdalība kultūras norisēs” īstenošanu.

Pētījumā tiek veikta reprezentatīva Vidzemes reģiona iedzīvotāju aptauja, kur studenti kā datu ieguves metodi izmantos tiešo personisko interviju respondenta dzīves vietā. Lauka darbs tika uzsākts jau 1. un 2. februārī un turpināts 8. un 9. februārī.

LKA Kultūras socioloģijas un menedžmenta apakšprogrammas studenti docētāju Zandas Rutkovskas un asoc.prof. Andas Laķes vadībā dodas pētnieciskā ekspedīcijā, kuras laikā plānots intervēt iedzīvotājus Cēsīs, Mazsalacā, Valkā, Kocēnos, Brenguļos, Trikātā, Priekuļos, Veselavā, Raunā, Drustos, Vecatē, Skaņkalnē, Ramatā, Pedelē, Bērzezerā, Ērģemē, Alūksnē, Gulbenē, Madonā, Alsviķos, Jaunannā, Annā, Velēnā, Stāķos, Staros, Bērzaunē, Sauleskalnā, Lazdonā un Kusā.

Pētījums tiek īstenots Vidzemes kultūras un mākslas biedrības „Haritas” projekta “Kultūra kā instruments demokrātijas un līdzdalības demokrātijas un kultūras tiesību īstenošanai” ietvaros. Vairāk par projektu un līdz šim projektā īstenotajām aktivitātēm var lasīt biedrības “Haritas” mājas lapā.

Projekta īstenošanu atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija Eiropas Ekonomiskās zonas finanšu instrumenta ietvaros un Latvijas valsts. Projekta 2014. gada darba programmas kopējās izmaksas ir 26 666,66 EUR, no kuriem 24 000, 00 EUR ir EEZ finanšu instrumenta līdzfinansējums.

Vairāk informācijas par EEZ Finanšu instrumentu un tā piedāvātajām programmām Sabiedrības integrācijas fonda mājas lapā http://www.sif.lv un http://www.eeagrants.lv, www.eeagrants.org.

SIF_EEZ_graf_mazs

 

 

Categories: HARITAS jaunumi, Kultūras ziņas | Birkas: , , , , | Komentēt

Ziņu izvēlne

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

WordPress.com blogs.

%d bloggers like this: