Notiks konkursa “Jaunais kultūras kanons (1991-2013)” pirmā kārta

LKAPirmdien, 13.janvārī Valmieras kultūras centrā notiks konkursa “Jaunais kultūras kanons (1991-2013)” pirmā kārta, kurā sacentīsies piecpadsmit skolu komandas no visas Vidzemes.

Konkursa pirmajā kārtā komandām jāizveido savi kultūras kanona vērtību saraksti, iekļaujot tajos trīs vērtības, kas radītas Latvijā laikā no 1991. līdz 2013. gadam kādās no Latvijas kultūras kanonā pārstāvētajām septiņām nozarēm: arhitektūra un dizains, kino, literatūra, mūzika, skatuves māksla, tautas tradīcijas, vizuālā māksla.

Žūrijas darbā reģionos iesaistīti Kultūras ministrijas pārstāvji, Latvijas Kultūras akadēmijas pārstāvji, reģionu kultūras darbinieki un jaunieši. Valmierā žūrijā darbosies reģiona pārstāvji Valmieras bibliotēkas direktore Daiga Rokpelne, Valmieras muzeja direktore Iveta Blūma, mākslas zinātnieks Aivars Leitis, Valmieras teātra aktieris Ģirts Rāviņš un pārstāvji no Latvijas Kultūras akadēmijas – kultūras socioloģijas un menedžmenta katedras docente, kultūras menedžmenta un radošo industriju apaksprogrammas vadītāja Agnese Hermane, kultūras socioloģijas un menedžmenta katedras vadītāja Anda Laķe, kā arī Saeimas deputāts, Sabiedrības saliedētības komisijas priekšsēdētājs Ilmārs Latkovskis.

Pirmās kārtas rezultāti tiks publicēti pēc Latvijas Kultūras akadēmijas mājas lapā, Kultūras ministrijas mājas lapā un topošajā facebook profilā.

Katra reģiona divas labākās komandas tiks izvirzītas finālam.Otrā kārta – fināls notiks Rīgā, Latvijas Kultūras akadēmijas teātra mājā „Zirgu pasts”, 7. februārī.

Šī gada konkursa “Jaunais kultūras kanons (1991-2013)” mērķis ir veicināt skolēnu interesi par Latvijas kultūras vērtībām, kas ir radītas laikā no 1991. līdz 2013. gadam. Konkursā piedalās Latvijas vispārizglītojošo skolu 10.–12. klašu skolēni, kā arī mākslas un mūzikas skolu vecāko kursu skolēni. Konkursam pieteikušās 65 komandas no visas Latvijas.

Konkursu organizē Latvijas Kultūras akadēmija sadarbībā ar Latvijas Republikas Kultūras ministriju, Socioloģijas un kultūrizglītības asociāciju un Valsts Izglītības satura centru.

 

Categories: HARITAS jaunumi, Kultūras ziņas | Birkas: , , , , | Komentēt

Ziņu izvēlne

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

WordPress.com blogs.

%d bloggers like this: