Skolu jauniešus aicina piedalīties konkursā ”Jaunais Kultūras kanons (1991­-2013)”

 

LKA

Lai uzturētu diskusiju par Latvijas kultūras mantojumu un mākslas vērtībām, nacionālo identitāti un sabiedrības kolektīvo atmiņu, skolu jauniešiem jau otro gadu tiek organizēts konkurss par Latvijas kultūras kanonu.

2014. gada konkursa moto: ”Jaunais  Kultūras kanons (1991-­2013)”, tā mērķis ­ pievērst skolēnu uzmanību kultūras un mākslas vērtību jaunrades aktuālajiem procesiem mūsdienu Latvijā. Konkursa dalībniekiem  būs iespēja veidot savu Kultūras kanonu no tām vērtībām, kuras ir radītas laika posmā no 1991. līdz 2013. gadam, kā arī argumentēt šo vērtību kanonizēšanas nepieciešamību.

 Konkursa ietvaros uzzināsim jauniešu viedokli par to, vai Latvijas sabiedrībai ir  nepieciešams Kultūras kanons, kādi ir iespējamie kanona mērķi, kādam tam jābūt, kas ir  vai nav kanonizējams, kāda ir kanona saikne ar aktuālajiem kultūras procesiem       (piemēram, projektu “Rīga – Eiropas kultūras galvaspilsēta” utml.). Konkurss tiek uzskatīts  arī par kulturoloģijas un citu humanitāro un sociālo zinātņu mācību priekšmetu  popularizēšanas instrumentu.

Konkurss ne tikai aktualizē diskusiju par nacionālo kultūras mantojumu, bet arī veicina skolēnu pilsonisko līdzdalību Latvijas kultūrtelpas veidošanā, pievērš uzmanību mūsu sabiedrības kultūras procesu un vērtību daudzveidībai, sabiedrības grupu vērtību sistēmu atšķirībām un kultūras nozīmei Latvijas sabiedrības attīstībā kopumā.

Konkursā piedalās Latvijas vispārizglītojošo skolu 10. – 12. klašu skolēni, kā arī mākslas un mūzikas skolu vecāko kursu skolēni. Konkursā ir komandu dalības princips: 3 cilvēki no skolas.

Konkurss notiek divās kārtās:

  • Pirmā kārta (reģionālā) – Valmierā, Rēzeknē, Liepājā, Jelgavā, Rīgā, ko organizē novada                       projekta vadītājs un notiks laikā no 2014. gada 13. līdz 17. janvārim. 
  • Otrā kārta  (fināls ) – Rīgā, Latvijas Kultūras akadēmijā (Dzirnavu ielā 46, Zirgu pastā) 2014. gada 7. februārī.

Pirmajā kārtā piedalīsies visas komandas, kuras būs pieteikušas savu dalību, bet finālam  tiks deleģētas 2 komandas no katra novada, kuras būs uzvarējušas reģionālajā kārtā.

Reģionālās un fināla kārtas uzdevumi atšķirsies, tos izstrādājuši konkursa organizatori, bet uzdevumu izpildi vērtēs sabiedrībā atzītas kultūras nozares autoritātes: Māra Lāce, Ilmārs Latkovskis, Pauls Raudseps, Raimonds Briedis, Diāna Čivle u.c. Abu kārtu konkursa norise un rezultāti tiks publiskoti medijos un sociālajos tīklos.

Konkursa iniciatori un organizatori ir Latvijas Kultūras akadēmija un Socioloģijas un kultūrizglītības asociācija. Šo organizāciju sadarbība pastāv jau vairākus gadus, tās ietvaros, cita starpā, tika organizēts arī pirmais konkurss „Latvijas kultūras kanons 21. gs. jaunietim” 2012./2013.m.g. Konkursu finansiāli atbalsta LR Kultūras ministrija, bet informatīvi ­Valsts Izglītības satura centrs. Pirmo gadu konkursa ietvaros veidojas jauna partnerība starp līdzšinējiem konkursa organizatoriem un šī gada reģionālās kārtas rīkotājiem:  Valmieras Kultūras centru, Liepājas universitāti, Jelgavas Spīdolas ģimnāziju, Latgales vēstniecību GORS un LKA Latvijas Kultūras koledžu.

Categories: Kultūras ziņas, NVO jaunumi | Birkas: , , , | Komentēt

Ziņu izvēlne

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: