„Mazais Pilsonis ES” iesoļo Latvijas reģionu skolās

mazais pilsonisNo 14. līdz 30. maijam biedrība Latvijas Pilsoniskā alianse (eLPA) pirmo reizi organizē akciju „Mazais Pilsonis ES” Latvijas reģionu skolās.

Plānots, ka Kurzemes, Zemgales, Latgales un Vidzemes skolās kopā akcijā varētu piedalīties ap 800 jaunieši. 2013. gads Eiropas Savienībā ir Eiropas Pilsoņu gads. Līdz ar to akcijas mērķis ir interaktīvi un saturīgi izglītot jauniešus par Eiropas pilsoņu tiesībām.

Tās laikā biedrību – Vidzemes kultūras un mākslas biedrības „Haritas”, „Mēs – Staļģenes skolai”, „Stāvais krasts”, „Latvijas Sarkanā Krusta Alūksnes komitejas, Krāslavas, Dagdas un Aglonas novadu komitejas”, „Kurmenes viļņi”, „Dzintarlāse”, „Rustets” un citu nevalstisko organizāciju pārstāvji dosies uz vairāk kā trīsdesmit skolām.

Vidzemes kultūras un mākslas biedrība „Haritas” akcijas ietvaros dosies uz Valmieras 5. vidusskolu (23. maijā) un uz Valmieras 2. vidusskolu  (24. maijā). Nodarbības skolās notiks, izmantojot interaktīvo spēli, ar kuras palīdzību organizāciju pārstāvji aicinās jauniešus padomāt par Eiropas Savienības jautājumiem un veidos jauniešos izpratni par pilsoņu tiesībām ES.

Eiropas Pilsoņu gada labas gribas vēstnese Rasma Pīpiķe uzsver: „Savas tiesības ir svarīgi apzināties jau no mazotnes, tādejādi Tavs ceļš ir vienkāršāks un taisnāks īstenojot tās ikdienā”. Akcija notiek jau trešo gadu. Līdz šim tās norises vieta bija Rīgas un Pierīgas skolas, kur šī gada februārī tika novadītas 24 nodarbības un izglītoti 789 jaunieši.

Pasākumu rīko biedrība „Latvijas Pilsoniskā alianse” (eLPA) sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā.

ek_small

Categories: HARITAS jaunumi, NVO jaunumi | Birkas: , , , , | Komentēt

Ziņu izvēlne

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

WordPress.com blogs.

%d bloggers like this: