Starptautiskais Stāstnieku festivāls Čehijā

logo-ultimoVidzemes kultūras un mākslas biedrības „Haritas” projekta „Eiropas kopīgie stāsti” ietvaros no 17. līdz 20. aprīlim Bohēmijā, Čehijā norisinājās Starptautiskais Stāstnieku festivāls „Veco laiku stāsti”. Tajā piedalījās Valmieras dažādu kultūras institūciju pārstāvji no Valmieras muzeja, Valmieras integrētās bibliotēkas, Valmieras Kultūras centra un Vidzemes kultūras un mākslas biedrības „Haritas”.

Festivāla laikā bija iespēja apmeklēt ne tikai krāšņas vēsturiskas vietas un ar tām iepazīties – ar Bečovas pili (skat. www.castlebecov.eu ) , Valečas pili un dārzu (skat. www.zamek-valec.cz), bet arī praktiski apgūt stāstniecības prasmes radošajās darbnīcās un uzlabot savas angļu valodas zināšanas, jo festivālā piedalījās sešu projektā iesaistīto valstu pārstāvji. Kā atzina vairāki projekta dalībnieki no Valmieras, tad festivāls bija labs starptautiskās sadrbības piemērs starp dažādu mentalitāšu un darbības jomu cilvēkiem Eiropā, kurus vieno kopējas intereses.

Čehija

Projektā ”Common Stories of Europe” (Eiropas kopīgie stāsti) Poliju pārstāv organizācija “Orka Consulting-Lodz”, Čehiju – biedrība ”CITRIN-sdružení pro osobní rozvoj, o. s.”, Rumāniju – ”George Topirceanu” kultūras un mākslas centrs, Itāliju – “Librotondo Soc. Coop ONLUS” un Portugāli – Associação Empresarial de Paços de Ferreira. Projekta vadošais partneris ir Vidzemes kultūras un mākslas biedrība “Haritas”.

Plānots, ka nākamais Starptautiskais Stāstniecības festivāls notiks jūlijā Rumānijā.

Arī valmieriešiem būs iespējas iepazīties ar stāstniecību jau šajā vasarā, jo ar Valmieras pilsētas pašvaldības finansiālu atbalstu šovasar Valmieras pilsdrupās norisināsies stāstu stāstīšanas pasākumi par dažādām tēmām: „Senās Valmieras stāsti”, „Mūsdienu Valmieras stāsti” un „Spoku stāsti Valmieras pilsdrupās”.

Bečovas pils_ČehijāGalvenās projekta „Eiropas kopīgie stāsti” aktivitātes ir projekta partneru tikšanās, starptautiskas stāstnieku darbnīcas un stāstnieku festivāli projekta dalībvalstīs, interneta platformas izveide, metodisko materiālu par stāstniecības metodi un tās izmantošanu izstrāde, informācijas diena katrā no dalībvalstīm un noslēguma Starptautiskais Stāstnieku festivāls un conference Polijā 2014. gadā.

Interensenti vairāk par projektu un tā aktivitātēm var uzzināt projekta mājas lapās:
https://commonstoriesofeurope.wordpress.com
https://www.facebook.com/CommonStoriesOfEurope

Projekts tiek īstenots Eiropas Savienības Mūžizglītības programmas “Grundtvig” apakšprogrammā “Mācību partnerības” un tas ilgs divus gadus, līdz 2014. gada jūlijam.

eu_flag_llp_lv

Categories: HARITAS jaunumi, Kultūras ziņas | Birkas: , , , , , , | Komentēt

Ziņu izvēlne

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

WordPress.com blogs.

%d bloggers like this: