Notiks pirmā projektā “Atšķirīgais vieno!” iesaistīto jauniešu tikšanās

Februāra pēdējās dienās notiks projektā “Atšķirīgais vieno!” iesaistīto jauniešu pirmā tikšanās

Vidzemes kultūras un mākslas biedrība „Haritas” projektu realizē sadarbībā ar Rīgas Ukraiņu vidusskolu, Valmieras 5. vidusskolu un Valmieras 2. vidusskolu. Projektā tieši ir iesaistīti sešdesmit šo skolu jaunieši vecumā no 15 līdz 18 gadiem.

27.februārī Valmierā ieradīsies 20 Rīgas Ukraiņu vidusskolas jaunieši kopā ar skolotāju, projekta koordinatoru, lai tiktos ar Valmieras 5. vidusskolas un 2.vidusskolas jauniešiem. Valmieras 5.vidusskolas skolēni būs pirmie, kas uzņems abu pārējo projektā iesaistīto skolu jauniešus un iepazīstinās viņus ar skolai raksturīgo, tradīcijām, latvisko kultūru un popularizēs latviešu valodu mazākumtautību skolēnu vidū. Jaunieši tiks aicināti iesaistīties radošo darbnīcu aktivitātēs, kas ļaus iepazīt dažādas kultūras, veicināt toleranci, iecietību, izpratni un veidot draudzīgas attiecības.

Pēc radošajām darbnīcām, tiks veidotas grupu prezentācijas par paveikto un izdarītajiem secinājumiem. Pēc mazas atpūtas pauzes plānots “Sadraudzības vakars”, kurā jaunieši iepazīstinās ar sevi un savām skolām, savstarpēji iepazīsies un iesaistīsies interaktīvajās aktivitātēs.

28.februārī Rīgas Ukraiņu vidusskolas jaunieši pirmajā dienas daļā tiks iepazīstināti ar Valmieras interesantākajām apskates vietām un objektiem, ekskursijas vadīs projektā iesaistītie Valmieras skolēni, kurus šim uzdevumam būs izvirzījusi projekta grupa. Dienas otrajā daļā tiks apmeklēts jauniešu centrs “Vinda”, iepazīta tā darbība un galvenās aktivitātes, kā arī – skolēni tiks informēti par vietējo jauniešu nevalstisko organizāciju darbību, to piedāvātajām iespējām un aktivitātēm, labās prakses piemēriem.

Pēcpusdienā Rīgas jaunieši atgriezīsies galvaspilsētā, lai varētu sagatavoties nākamajai tikšanās reizei – 15.martā, kad projektā iesaistītie jaunieši iepazīs krievu tautas tradicionālos svētku – Masļenicas svinēšanu Valmieras 2.vidusskolā. Aprīlī rīdzinieki savukārt sagaidīs Valmieras skolēnus pie sevis.

Projekta aktivitātes tiks dokumentētas fotogrāfijās, un projekta noslēgumā tiks izveidota ceļojošā izstāde no labākajām fotogrāfijām, kas tiks eksponēta visās projekta partneru skolās.

Projekta budžets: 3415,74 LVL. Projekta īstenošanu finansē LR Kultūras ministrija Latvijas NVO fonda programmas sabiedrības saliedēšanai „Ārpusskolas pasākumu programma” ietvaros.
Projekts tiek īstenots no 2012. gada 17. decembra līdz 2013. gada 7. aprīlim.

km

logo-kultura-lv

Vairāk informācijas:
Agnese Grunte,
projekta vadītāja
agnese.grunte[at]gmail.com

Categories: HARITAS jaunumi | Birkas: , , , , , , , | Komentēt

Ziņu izvēlne

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: