Valmierā notiks Vidzemes kultūras darbinieku konference

21. septembrī, Valmieras kultūras centrā Rīgas ielā 10 norisināsies Vidzemes kultūras darbinieku konference. Konferenci rīko Vidzemes kultūras un mākslas biedrība “Haritas” Kultūras ministrijas atbalstītā projekta „Vienotai un pilsoniskai Vidzemei” ietvaros. 

Konferences mērķis ir veicināt izpratni par izaicinājumiem un iespējām, kas pastāv Vidzemes reģiona kultūras darbā, un vienoties par Vidzemes reģiona kultūras institūciju un organizāciju ilgtermiņa sadarbības modeli.

Konferenci atklās Valmieras pilsētas domes priekšsēdētāja vietniece un Valmieras Kultūras centra direktore Vaira Dundure. Konferencē uzstāsies arī Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību un tūrisma nodaļas vadītājas vietniece Līga Tarbuna, kura stāstīs par labās prakses piemēriem Valmieras pilsētas pašvaldības, kultūras institūciju un NVO sadarbībā. Vidzemes plānošanas reģiona kultūras eksperte Olita Landsmane runās par  kultūras pārvaldību, koordināciju un attīstības tendencēm Vidzemes plānošanas reģionā.  Savukārt Vidzemes kultūras un mākslas biedrības „Haritas” vadītāja Solveiga Boicova prezentēs Vidzemes reģiona kultūras darbinieku semināros izstrādāto ideju apkopojumu – ieteikumus un ierosinājumus Vidzemes kultūras darba uzlabošanai, kā arī izstrādāto ilgtermiņa sadarbības modeli.

Konferencē izstrādātie dokumenti tiks iesniegti izskatīšanai LR Kultūras ministrijā un Vidzemes plānošanas reģiona administrācijā.

Sīkāku konferences programmu skatīt šeit.

Projekta mērķis ir stiprināt tradicionālās un netradicionālās pilsoniskās līdzdalības formas Vidzemes reģiona iedzīvotāju vidū, kā arī attīstīt pilsonisko izglītību Vidzemes reģionā, izmantojot formālās un neformālās izglītības metodes. Projekta ietvaros ir arī noticis konkurss jauniešiem par integrācijas jautājumiem, notiek informācijas dienas jauniešiem par līdzdalības iespējām reģionā, valstī un Eiropā, kā arī Vidzemes nevalstiskajām organizācijām ir pieejamas bezmaksas konsultācijas par dažādiem aktuāliem jautājumiem.

Projekts tiek realizēts LR Kultūras ministrijas valsts budžeta apakšprogrammas „Nevalstisko organizāciju atbalsts integrācijas jomā” ietvaros.

Categories: HARITAS jaunumi, Kultūras ziņas | Birkas: , , , , , , | Komentēt

Ziņu izvēlne

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

WordPress.com blogs.

%d bloggers like this: