V Latvijas bērnu un jauniešu teātru festivāls „…un es iešu un iešu!” jau pavisam drīz

20. un 21. aprīlī Valmieras Viestura vidusskolā notiks V Latvijas bērnu un jauniešu teātru festivāls „…un es iešu un iešu!”

Divās dienās jaunākās izrādes parādīs kolektīvi no Rīgas, Jūrmalas, Valmieras, Dobeles, Limbažiem, Rundāles, pirmoreiz arī no Valkas, Ogres, Lubānas un Balviem. Kopumā 17 kolektīvi skatītāju vērtējumam sniegs 22 izrādes. Šogad Valmieru pārstāvēs Valmieras pamatskolas teātris „Karamele”, Valmieras 5. vidusskolas teātris un Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas drāmas pulciņš. Festivāla organizatori – Valmieras Viestura vidusskolas skolēnu teātris „Sprīdītis” – parādīs divas izrādes – R. Blaumaņa lugu ar dziedāšanu un dejošanu „Skroderdienas Silmačos” un F. Molnāra lugu „Lilioms”.
Šīgada festivāla programmā daudz interesantu izrāžu.: B. Brehta „Krietnais cilvēks no Sečuānas”(pamatskolas „Rīdze”jauniešu studija „Mēs”), variācijas par V. Šekspīra lugu „Hamlets”(Jūrmalas ‘Valsts ģimnāzijas teātris), fantāzija par A. Sent- Ekziperī pasaku „Mazais princis” ( Limbažu teātris „Kriksis”). Joprojām teātri izvēlējušies populāro latviešu autoru – L. Stumbres, A. Zeibota, H. Paukša – lugas. Pirmoreiz iepazīsim K. Štrāles, I. Strada, V. Pumpures un latgaliešu autores Danskovītes darbus. Arī šajā festivālā turpināsies literāro kompozīciju un jaunrades darbu uzvedumu tradīcija. Tajos izmantoti I. Ziedoņa, U. Ausekļa, K. Vērdiņa, I. Zanderes, P. Brūvera dzejoļi u. c. literārie darbi.

Visos piecos festivālos piedalījies Limbažu bērnu un jauniešu centra teātris „Kriksis”, bet četros – Rīgas Franču liceja teātris, Rīgas Centra humanitārās vidusskolas teātris „Spogulis”, Jūrmalas Valsts ģimnāzijas teātris un Dobeles bērnu un jauniešu centra teātris „Pitons”. Festivāla nobeigumā trešo reizi notiks Latvijas Dramaturgu ģildes rīkotā III bērnu un jauniešu lugu konkursa noslēgums, kurā izvērtēs jauno autoru šīgada devumu.

Aicinām valmieriešus iepazīties ar festivāla programmu un apmeklēt Valmieras skolu un viesu kolektīvu izrādes. Ieeja uz visām izrādēm – brīva. Festivāla atklāšana – 20. aprīlī plkst. 12.00, festivāla noslēguma pasākums – 21. aprīlī plkst. 19.20.

Informāciju sagatavoja:
Māris Lapsiņš

Categories: HARITAS jaunumi | Birkas: , , , , | Komentēt

Ziņu izvēlne

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

WordPress.com blogs.

%d bloggers like this: